10.12.2016

VII MIĘDZYSZKOLNY ZAJĄCZKOWY KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW WARSZAWSKICH TECHNIKÓW

6 grudnia odbył się w naszej szkole już po raz siódmy zajączkowy konkurs recytatorski dla uczniów warszawskich techników. W tym roku poświęcony był twórczości Bolesława Leśmiana. Do udziału zgłosiło się w sumie trzydziestu czterech recytatorów z szesnastu szkół (niestety nie wszyscy dotarli). Jury w składzie: Agnieszka Ouarghi , Wioletta Malan, Anna Ulkowska-Skiepko oceniło poziom recytacji jako bardzo wysoki. Szczególnie cieszy nas dobry występ naszych reprezentantów.

Pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Lewińska, która zachwyciła wszystkich interpretacją wiersz Głuchoniema. Kasia wygrała nasz konkurs również w zeszłym roku, jest uczennicą Technikum nr 9 Lotniczego im. Bohaterów Narwiku, a przygotowała Ją do występu pani profesor Katarzyna Kwiatkowska.

Drugie miejsce zajął uczeń naszej szkoły, przygotowany do recytacji przez panią profesor Annę Ulkowską-Skiepko Michał Pęksa z klasy 3d , który zaprezentował Balladę o dumnym rycerzu. Trzecie miejsce zajęli ex aequo Antoni Brade z Zespołu Szkół Fototechnicznych, uczeń pani profesor Izabeli Suligi (recytował wiersz Karczma) i Piotr Heller z naszej szkoły, z klasy 2a, uczeń pani profesor Marzeny Suskiej (recytował Matyska). Laureaci w nagrodę otrzymali bony do Empiku.

Jury przyznało także osiem wyróżnień. Otrzymali je: Zuzanna StępkaPrzemysław Kapica z Technikum Mechatronicznego nr 1; Mateusz Skwierczyński z Zespołu Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Miłosz Mlonek z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego, Amelia Łabaszewska z Technikum Księgarskiego im. Stefana Żeromskiego oraz uczniowie naszej szkoły: Dorota Gogolewska z klasy 2e oraz Magdalena BednarekBartosz Załuski z klasy 3b. Wyróżnieni otrzymali zbiory wierszy Bolesława Leśmiana.

Nagrody ufundowała i wręczała pani dyrektor Halina Szczur

Serdecznie dziękujemy wszystkim Recytatorom za udział w naszym konkursie. Dziękujemy również Paniom Profesorkom, które po raz kolejny poświęciły czas na przygotowanie Uczniów do występu. Gorąco zapraszamy za rok.